(Wix-Logo) Create a site!
100s of templates
No coding needed
Start now >>

Naszą kadrę stanowią wysoko wykwalifikowani absolwenci Akademii Muzycznych posiadający bogate doświadczenie pedagogiczne zdobyte w prywatnych i państwowych szkołach i przedszkolach, jak również podczas Studium Pedagogicznego.

​​Nauczyciele w nowatorski sposób prowadzą zajęcia, w myśl zasady Konfucjusza, aby

nauczać poprzez zabawę.​​​


Skupiają się na nawiązaniu partnerskiej relacji i wzajemnego zaufania oraz na indywidualnym podejściu do potrzeb ucznia.


Program nauczania jest wzbogacony o ​

autorskie koncepcje.​​

​​​

​Szkoła nastawiona jest na

szeroką działalność artystyczną:

wyjścia na koncerty, spotkania z artystami, wykłady, warsztaty.​

 

WYCHOWUJEMY PRZEZ SZTUKĘ!​

 

Planujemy rozszerzenie działalności

na charytatywną.​​

Będziemy tworzyć wraz z dziećmi, charytatywne koncerty młodzieżowe.​

Pozwoli to zrozumieć uczniom, że zdobyte umiejętności i odkryty talent,​

mogą wprowadzić ciepło i nadzieję w życie innych ludzi.

 

​NASI NAUCZYCIELE:

Marta Salwarowska - założycielka i dyrektor Szkoły Artystycznej "Bravissimo".

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończyła między innymi Konserwatorium Krakowskie im. W. Lutosławskiego oraz Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne.

Doświadczenie nabyte w trakcie wieloletniej działalności edukacyjnej, pozwala Jej umiejętnie łączyć dydaktykę z zabawą. Wierzy, że nauczanie bazujące na cierpliwości i wyobraźni jest niezwykle ważne w kształtowaniu osobowości i talentu ucznia.

Współpracuje z renomowanymi zespołami takimi jak:

Capella Cracoviensis, Harmonologia, Warszawska Opera Kameralna, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Teatr El-jot  w Krakowie (Krakowska Opera Kameralna), Sinfonietta Nordica, Orkiestra Telemanna, Stowarzyszenie Willa Decjusza, Solo e Tutti - pod kierownictwem prof. Elżbiety Stefańskiej, Intrada & Balet Dworski Ardente Sole, Kapela Dworska Consorium Sedinum, Risonanza, Camerata Cracovia, La Volta, Orkiestra Barokowa działająca przy Akademii Muzycznej w Krakowie, Dworek Białoprądnicki oraz Filharmonia Krakowska.​​

​Brała udział w licznych festiwalach (m.in.w X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Muzyka zaklęta w drewnie, Gaude Mater Polonia, Muzyka na Dworach Europy, Forum Muzyki Dawnej w Akademii Muzycznej w Warszawie, Gliwicki Festiwal Bachowski, Festiwal Tańców Dworskich - Cracovia Danza, Festiwal Muzyki Dawnej we Lwowie, Dni Bachowskie w Akademii Muzycznej w Krakowie i inne)

Ponadto brała udział w nagraniu płyty DVD dla Japońskiej wytwórni płytowej IMC, pod kierownictwem artystycznym prof. Elżbiety Stefańskiej (2008) oraz w nagraniu płyty CD na Jasnej Górze w Częstochowie, kierownictwo artystyczne - Paul Esswood(2010)

Brała udział w wykonaniu oper (m.in. Amadigi G. F. Haendel), oratorium (m.in. Deborah G. F. Haendel)

spektakli (m.in. Maskarada Królowej Bony w Teatrze Wielkim w Warszawie), widowisk (m.in. Tryptyk Rzymski Jana Pawła II wielokrotnie wykonywanym wraz z Andrzejem Sewerynem)

Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach instrumentalnych oraz kursach wokalu klasycznego i rozrywkowego.

Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Niemcy, Austria, Węgry, Ukraina, Holandia, Belgia)​

 

Łukasz Nędza - ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie saksofonu

dr hab. Andrzeja Rzymkowskiego oraz Hochschule fuer Music Nuernberg - Augsburg, w klasie saksofonu prof. Guentera Priesnera. Obecnie kontynuuje edukację na studiach doktoranckich w Akedmii Muzycznej w Krakowie. Swe umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich pedagogów jak: Jean - Marie Londeix i Claude Delangle. W roku 2001 zdobył drugą nagrodę w konkursie Młodych Instrumentalistów I Multiinstrumentalistów w Krakowie, a w 2005 wyróżnienie na I Ogólnopolskim konkursie Duetów Saksofonowych w Szczecinie. W latach 2006 - 2007 był stypendystą Fundacji im. Z i W. Pokusów. Od 2002 współpracuje z krakowskimi kompozytorami. Dokonał prawykonania Monophonie VII B. Schaffera na 17 saksofonów (Norymberga 2003) oraz Kooperatywy W. Z. Zycha na saksofon altowy i akordeon (Kraków 2005). Ponadto ma na swoim koncie wykonanie partii solowej Koncertu saksofonowego A. Glazunova z Międzyuczelnianą Orkiestrą Saksofonową Akademii Muzycznej w Krakowie i Hochschule fuer Music Nuernberg - Augsburg. Brał udział w licznych festiwalach, m.in. Beethovenfest w Bonn - z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie, Święto ogrodów 2007 - z orkiestrą kameralną Orfeusz, gdzie wykonał partię solową Babiego Lata A. Mozgały i The Six Seasons K. A. Janczaka, oraz New Music Fesival, Ostrava Days 2007 - gdzie wykonał partię solową Impresji Pauliny Załubskiej na saksofon altowy i orkiestrę kameralną. W roku 2006 dokonał nagrania dla Polskiego Radia Kraków w ramach audycji: Mistrzowie i Uczniowie. Od 2004 współpracuje z Filharmonią Krakowską, biorąc udział w koncertach symfonicznych z udziałem saksofonu oraz audycjach edukacyjnych dla dzieci. Grał pod batutą takich dyrygentów jak: P. Przytocki, M. Pijarowski, J. Salwarowski, I. Sowińska - Fruhtrunk, R. Wilson. Jest członkiem Krakowskiego Kwartetu Sakofonowego, z którym w roku 2010 nagrał płytę The Clockwork Music z muzyką K. A. Janczaka. Prowadzi ożywioną działalność koncertową i dydaktyczną, jego uczniowie są laureatami krajowych konkursów instrumentalnych.                                                                                                                                    A 

Agnieszka Krawczyk - ukończyła krakowską Akademię Muzyczną w 2009 roku.

Od wczesnych lat studenckich specjalizuje się w przekazaniu nabytej wiedzy młodszym pokoleniom muzyków.

Na swoim koncie ma liczne koncerty na rozmaitych festiwalach i imprezach muzycznych

​(m.in. organizowane corocznie w Krakowie "Dni Bachowskie", krakowskie cykle "Verba et voces",

"Cracovia Sacra", "Forum Musicum" we Wrocławiu, coroczny małopolski festiwal "Muzyka zaklęta w drewnie",

"Na Gotyckim Szlaku" i "Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej" w Szczecinie)

Współpracuje z Capellą Cracoviensis, Krakowską Operą Kameralną, jak również z innymi polskimi zespołami w Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu. Koncertuje w kraju i za granicą.

 

Adam Hliniak ​- gitarzysta ( gitara flamenco, gitara klasyczna, gitara hawajska, ukulele, cura)

i perkusista ( palmas, kastaniety, darbuka, cajón)

Uczył gry na gitarze w kilku krakowskich klubach i domach kultury.

Prowadzi lekcje indywidualne, kursy gry na gitarze i instrumentach perkusyjnych oraz zajęcia z rytmów flamenco i arabskich. Gry na gitarze uczył się u Ryszarda Bialica od 1991 roku. Naukę flamenco rozpoczął w 1994 u Grzegorza Guzika. Uczył się także w Niemczech u Carlosa El Canario (Berlin) i w Hiszpanii w szkołach flamenco:

Carmen de las Cuevas u Emilio Mayi, Pasjonflamenco i u F. M. Diaza (Granada)​

Występuje z klasycznym repertuarem gitarowym, poezją śpiewaną, flamenco, muzyką latynoamerykańską, cygańską, arabską i bałkańską.

Od 2001 roku, wspólnie z Krzysztofem Hliniakiem założył i prowadzi zespół flamenco "Aire Andaluz"

Akompaniował podczas licznych warsztatów i kursów tańca flamenco i tańca orientalnego prowadzonych przez artystów z Polski i zagranicy.

Beata Hortyńska - Piątek

Urodzona w Krakowie. Grę na fortepianie rozpoczęła w wieku 4 lat.

Ukończyła z wyróźnieniem PSM I st. im. S. Wiechowicza w Krakowie

w klasie Grażyny Hesko- Kołodzińskiej.

Naukę gry na fortepianie kontynuowała w PZSM II st. im. M. Karłowicza w Krakowie gdzie równocześnie, w klasie Marty Pisarskiej rozpoczeła grę na klawesynie. Jest Absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, ukończyła również Studium Pedagigiczne.

Brała udział w wielu muzycznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez

Elźbietę Stefańską, Bronisławę Kawallę, Leszka Kędrackiego, Elżbietę Chojnacką,

Jackues'a Ogga, Bernarda Klaprotta.

Uczestniczyła w wielu festiwalach: Dni Bachowskie, Muzyka zaklęta w drewnie,

Festiwal Jana z Kielczy, Festiwal Osiem Wieków Muzyki.

Swoją działalność pedagogiczną prowadzi od kilku lat.

Współpracuje z PSM I st. im. S. Wiechowicza w Krakowie, przygotowując uczniów do egzaminów, oraz konkursów krajowych i zagranicznych

(w 2008 roku dwie nagrody Gran Prix w konkursie Miłosza Magina w Paryżu)

Była nauczycielem fortepianu w ZPO Scherzo w Krakowie.

Justyna Dolot

Ukończyła z wyróżnieniem krakowską Akademię Muzyczną, a następnie Podyplomowe Studium

Mistrzowskie Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Uczestniczyła w wielu kursach muzyki dawnej w Polsce i za granicą, prowadzonych przez klawesynistów takiej miary, jak Jacques Ogg, Ketil Haugsgand czy Francois Lengelle.

Bierze udział w projektach organizowanych m.in. przez Balet Dworski Cracovia Danza,

Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej, Krakowską Operę Kameralną. W 2007 roku brała udział

w projekcie multimedialnym japońskiej wytwórni IMC Music Publisher Ltd., dla której nagrała utwory wirginałowe epoki elżbietańskiej. Obecnie na stałe współpracuje z dwoma zespołami:

Floripari - Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Bella Indifferenza.

 

 

Elżbieta Malinowska - ukończyła Liceum Muzyczne im. F. Chopina w Krakowie w klasie fortepianu Małgorzaty Czech (dyplom z wyróźnieniem)

Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej.

Od 2007 r. studentka klasy organów dr hab. Marcina Szelesta (Akademia Muzyczna w Krakowie)

Brała udział w licznych kursach mistrzowskich (klawesyn, basso continuo, klawikord, pianoforte, organy) prowadzonych przez wybitnych muzyków, takich jak: T. de Goede, V. Sofronitzki, J. Johnstone, M. Deverite, B. Klapprott, L. Ghielmi, P. van Dijk, O. Latry, G. Rost, X. Eustache.

W roku akademickim 2009/2010 studiowała w Johannes Gutenberg Universitat Mainz w klasie organów prof. Gerharda Gnanna (Program Erasmus - LLP) Jako solistka współpracowała z wieloma orkiestrami oraz zespołami, m.in. Orkiestra Barokowa AM w Krakowie, Polską Orkiestrą Radiową, British String Orchestra, Mainzer Virtuosi.

Występowała podczas wielu festiwali m.in. Dni Bachowskich, Studenckiego Festiwalu Muzyki Dawnej, Festiwalu Muzyki Polskiej, cyklu Radia Kraków "Mistrzowie i Uczniowie", Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Sanoku, Iuniores Priores Organorium Seinensis. Jako organistka dawała również recitale solowe, m.in. w ramach cyklu Bach u Św. Marcina, XII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, Krynickich Spotkań z Kulturą Chrześcijańską, cyklu koncertów letnich Capelli Cracoviensis. W 2011 r. zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Utworów Organowych Jehana Alaina. Należy do komitetu założycielkiego " Stowarzyszenia Młodych Wykonawców Muzyki Dawnej"  

.
​​​

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
(Wix Logo)
This site was created using
Create your own for FREE >>